top of page
  • Reelika Jeferjev

Edu ja vastutus käivad käsikäes


Kuigi üks delegeerimise idee seisneb teistele ülesande andmises ning teatud mõttes on ülesande täitja võtnud vastutuse selle teostamise ees, ei taha sa tegelikult anda ära oma vastutust.

See, mida ma sellega mõtlen seisneb idees, et juhina vastutad sa selle eest, et see asi saaks tehtud. Kui oled leppinud kokku meeskonnas inimeste rollid, eesmärgid ja tegevused ning miski jääb saavutamata või eksitakse oled sina vastutav koos teistega.

Olen palju märganud juhte ja olen ka ise eksinud selles kohas, et esimese asjana tahab sõrm osutada teisele. Kuigi üks näpp on väljapoole sirutatud, on siiski kolm suunaga iseenda poole (proovi järgi). Tegelikult toetab vastutus meie edu. Läbi vastutuse me näeme eksimusi ja samaaegselt ka võimalust kasvada ja midagi suuremat luua.

Kui eraldad emotsioonid olukorrast, kaob isiklikkult võtmine ning asjad hakkavad liikuma. Olen kohanud palju juhte, kes tahavad vastutada ainult heade asjade ning võidu eest ja vähem neid, kes tahavad vastutada eksimuste eest. See koht on hea võimalus enda edu kasvatamiseks ja enesekindluse arendamiseks. Sa tead, et oled suuteline pöörama iga ebaõnnestumise võiduks ning siit tuleb sinu sisemine rõõm. Võta vastutus olukordade ja sündmuste eest ja erista need emotsioonidest ning mõista, et midagi isiklikku pole! Toeta teisi ja ka ennast tunnete juhtimisel (kriitika) ning rõõm tegutsemisest kasvab sajaga.


Juhtimistreenerina soovitan võtta vastutust ning kinnitan, et su edu õitseb! Sinu kätte usaldatakse pall kõige pingelisemas olukorras, sest sina suudad palli väravasse viia!


Comentários


bottom of page