top of page
  • Reelika Jeferjev

Põnevusest, entusiasmist ja kirest

Palju räägitakse sellest, et leia oma kirg ja tõused lendu ning see on lahendus sinu eluküsimustele. Kui see on sinu puhul töötanud ja oled seeläbi rõõmus ning sul kõik voolab – super. Kui aga mitte, peab selles olema midagi, mis pole tõene. Mingil põhjusel kire hüüdlaused: Leia oma kirg ja siis tee seda“ minuga ei resoneerinud. Ja ei pidanudki.


Inimestevahelises suhetes on huvitav see, et üks ütleb ja paljud järgnevad. Põnev dubleerimise mäng, mis on õpetanud mind olema tähelepanelik.


Kire definitsiooni sukelduses


Järgides midagi millega lubatakse sulle mingit kindlast tulemust aga seda tegelikult ei juhtu, siis otsi üles selle sõna definitsioon. Üsna sageli on sõnade tähendus vastupidine sellele mida me päriselt oluliseks peame. Jah sõnadel ja küsimustel on jõud!


Sõna kirg ehk passioon tuleneb kreeka keelsest sõnast, mis tähistas kannatust ja märtrisurma ning millega viidati Kristuse kannatutele ja ristilöömisele. Huvitav valik, kas pole? Olgu sõnaga nagu on.


See mida kire all mõeldakse on loomingulisus, põnevus, entusiasm, uudishimu ja innustus. Miks mitte siis olla põnevil, entusiastlik ja innustunud? Mis on nõutav, et olla loov, põnevil ja entusiastlik?


Sellega on huvitav see, et juba lapsepõlves oleme õppinud oma loovust, vaimustumist, põnevust ja entusiasmi asendama kummalise raskusega. Õppisime genereerima probleeme, et neile siis lahendust saada. Jah, me oleme selles osas väga loovad. Vanematele meeldib probleeme rohkem lahendada, kurb laps on ju vaja koheselt rõõmsaks teha.


Lapsena meile põnevust põhjustanud asjad, olukorrad ja innustumine tehti omamoodi häbiväärseks, valeks. Tõenäoliselt taheti seeläbi kaitsta, et me elu tõsiselt võtaks. Õppisime, et põnevus, entusiasm, innukus on midagi valet. Meid sageli ei juhatatud seda endas tasakaalustama. Liiga energilised, ülevoolavad, pöörased ja mida iganes veel, on üks süsteem millega meid normaalseteks kasvatatakse. Meid kutsuti pidevalt maapeale. Kuigi uudishimu, avastamine, edasi liikumine, põnevus ja entusiasm on loomulikud, on need sageli ebanormaalsus, mida vähesed julgevad valida. See on üks vaatepunkt seega täiskasvanuna otsitakse kirge ning samaaegselt välditakse põnevust, entusiasmi ja innukust, et olla normaalne.


Kuidas luua võimalusi oma ellu? Olla loominguline!


Mingit perfektsust pole vaja, et midagi uut genereerida. Mingit probleemi pole vaja enne lahendada selleks, et midagi uut ette võtta. Võimalused ja valikud on seal, kus on põnevus ja uudishimu. Võimalused (mõtted, ideed, olukorrad jne.) ja valikud on meil koguaeg, sest me otsime parimat. Küsimus on aga selles kas võtame need vastu ja mängime nendega või siis mitte.


Mäletan, kui ideed ja soovid tekitasid minus vaimustust ning mõne hetke pärast tundusid need võimatud ja hakkasin märkama keerukust, seda mis puudu jne. Kokkuvõtvalt kuidas ei saa! See oli teadvustamata ning töötas vaikselt mu peas. Tulemuseks pettumus. See on üks sagedasemaid asju, mis põhjustab lootusetust.


Tänaseks olen tänulik ja põnevil ideede, mõtete osas ja mängin nendega. Kõike ei pea kohe tormama tegema ja ära tegema. Sa ei lähe kinno selleks, et koju tagasi tulla ja öelda oh- käidud. Sa tahad filmi näha, popkorni süüa jne.


Tänulikkus lihtne. Lihtsalt märka ja ole põnevil, et maja märgates ka endale maja tahad või mõni põnev idee mida tööalaselt tahad teha sulle ennast ilmutas. „Tänan, ma olen põnevil selle idee eest“. Kas saan kohe midagi teha? Kui sisemiselt on jah, siis liigu kaasa. Kui ei siis ole lihtsalt tänulik ja mängi! Mis on vajalik, et see idee teostuks? Mis iganes ilmub ole alati tänulik ja suuremeelne. Oluline on olla optimistlik ja võtta seda, kui olulist juhatust. See on suuremeelsus ja koostöö eluga.


Tegelikult pole vahet kuidas unistused realiseeruvad ja see ongi elamise üks ilusamaid ja maagilisemaid kohti. Kui oled tulemuste osas neutraalne ja põnevil elust üldiselt ning usud, et see mida küsid on sulle alati antud ja kui üks uks on suletud avatakse aken oled saavutanud oma elus entusiasmi ja innukuse ning elad rõõmus.

Küsimused on võimaluste avamiseks ja juhatuseks. Siinjuures on aga oluline mõista milliseid küsimusi küsida.


Mis mul viga on? Miks mina? Miks see ei ole võimalik? jne. ei ole paremust toovad küsimused. Sa näed pidevalt, mis viga ja kuidas ei saa. See tuleneb sageli meie pettumuse ootusest, mis on huvitav koht ning millele peatselt pühendan ühe artikli.


Kuidas saab paremaks minna? Mida on võimalik veel luua? Mis mulle päriselt meeldib? On võimalusi loovad küsimused ja mida praktiseerides hakkad märkama igasugu põnevaid kokkusattumusi. Sa tunned peagi, et need on sinu küsimused, mis loovad.

Kuidas saab nüüd paremaks minna? Ma olen põnevil!


Kohtumiseni, Reelika

Recent Posts

See All

Aupaklikkus ja üleolek

Sügisene pärastlõuna Viru rabas... Matkaraja alguse oli tahvel: oled ummikus, keerasid midagi untsu ehk läks rappa… Teekonna algul loetud sõnum tekitas minus küsimuse, et miks seostatakse untsu mineku

Comments


bottom of page