top of page
RJ - StressiDetox

Mida teha, kui olukorrad on muutlikud, ajatundlikud ning müügisurve jälitab?

 

Viimaste aegade pöördumised on olnud seotud raskete klientide, keerukate olukordade ja tööjõu pühendumisega. Ettevõttes on toimund muudatusi, väga staažikad inimesed vs uued inimesed, ülekoormuse kaebused, hanke viivitused. Kliendile antud lubadustest ei ole sageli võimalik kinni pidada, kliendi probleemide lahendamine venib, kliendid on hinnatundlikud jne.

Venimine, tundlikkus ja üksmeele puudumine põhjustavad ebakindlust müügis, keerukaid suhteid ja olukordi klientidega.

 

Seda kutsutakse stressiolukorraks, mida selle olukorraga peale hakata?  

 

1. Stressiolukord on oma olemuselt reaaluse lõks

 

Fookus on probleemil. Kaasnev emotsioon määrab

mõtted, tunded ja tegevused.

Sageli kompenseeritakse seda tegevustega, mis põhjatavad veelgi suuremat kahju.

 

See on sarnane autosõiduga Tallinnast Tartusse.

Sa ei saa vaadates Tallinna märki jõuda füüsiliselt Tartusse. Sul on vaja vaadata teed, märke, valgusfoore, teisi autosid, pöörata rooli ja hoida jalg pedaalil.

Kui sa teed, märke, liiklust ei jälgi on tulemuseks kokkupõrge. Kui gaasi ei vajuta seisad paigal. Kui liiga raske jalaga vajutad, ületad kiirust ja saad trahvi.  

 

2. Stressiolukord on surutis, mis viitab võimalusele nihutada piire

 

Välised tegurid on meie jaoks surve ja nende üle kurtmine tegelikult olukorda ei muuda. Võimalik, et oled mõistnud, et sõda on, hinnad kallinevad, tehnoloogi areneb, Mis edasi?

 

Nihe tuleb ise luua läbi fookuse ja tähenduse. Selleks puudub aga paljudel teadlikkus ning seeläbi jäädakse kontrasti negatiivse konksu külge liiga kauaks pidama, mis omakorda drastiliselt mõjutab tulemusi.

 

Ollakse olukorrale reageerimises mitte küsimuses - Milliseid võimalusi see olukord meile pakub?

 

Teadlased on toonud välja, et inimene mõtleb päevas keskmiselt 60 000 mõtet. Nendest mõtetest 80% on samad, mis eile ja päev enne eilset ning 90% mõtetest on negatiivsed.

 

Nii nagu iga oskus on ka “fookus” praktiseerimise käigus arendatav.

Olen pannud kokku 3 tunnise treeningu “ Stressi Detox”, et anda edasi teadmised ja tehnika kuidas seda teha.

 

Tõenäoliselt oled kuulnud ütlust, et see millele fookuse annad see kasvab.

Kaeblemine, kritiseerimisele ja kuulujutud ei saa muutuda millekski muuks, kui järgmiseks kaeblemiseks ja sellele reageerimiseks. Seda teadvustades saad valida ülesmineku spiraali, tunda kindlust ja muuta sündmuste kulgu.

 

Kevadesse värske mõtte ja tundega

 

Kellele: Müügi- või teenindusvaldkonnas tegutsevatele spetsialistidele. Treening sobib suurepäraselt ka juhtidele, kes toetavad oma meeskondi klientidega suhtlemisel ja abistavad neid keerukates olukordades. 

See 3 tunnine treening on minu isiklik 15 690 päeva kogemus inimesena, ettevõtjana, töötajana, juhina, teenindajana, emana. Nii imelik, kui see ka ei tundu, mahub see täpselt kolme tunni praktika sisse ja aitab enda jaoks teha valikuid igas hetkes. Lõpetuseks taandus kõik lihtsusele “ Milliseid mõtteid uskuda?”

 

Tulemus: Usu sa või mitte, hea tunne viib meid edasi ja mida paremaks see läheb, seda paremaks see läheb. Häälestus ja uued oskused on garanteeritud.

 

Eeldus: Heatahtlikkus ja õpivalmidus

bottom of page